W pierwszym tygodniu października gościem Słupskiej Sekcji Aikido kolejny już raz był Robert Zimmermann Shihan z Toronto, który w piątek poprowadził zajęcia dla mistrzów, a podczas pozostałych treningów pracował ze zgromadzonymi nad ruchem, dystansem i timingiem.
Fotorelacja ze stażu znajduje się w galerii :)

25 lat temu Aikido zagościło w Chojnicach. Z tej okazji w ostatni weekend września Chojnicka Sekcja Aikido zorganizowała jubileuszowy staż szkoleniowy z Cynthią Hayashi Shihan Hombu Dojo.
Sensei uczyła zebranych na macie kata z tanto, a zajęcia bez broni poświęcone były ruchowi i wykorzystaniu energii przeciwników do do celów tori.Treningi przebiegały we wspaniałej, przyjaznej atmosferze, która bardzo pozytywnie wpływała na ćwiczących.
Chojnickim Aikidokom serdecznie gratulujemy ćwierćwiecza na macie oraz życzymy wielu sukcesów w kolejnych latach.
Fotorelacja ze stażu znajduje się w galerii :)Wszystkich chętnych, którzy chcą poznać Aikido zapraszamy na treningi.
Ćwiczymy każdy wtorek i piątek od godziny 18:30, w sali treningowej Szkoły Podstawowej nr 3,
przy ul. Wrzosowej 1 w Miastku.
Zapisy odbywają się podczas treningów.
Zajęcia i zapisy rozpoczynamy 4 września 2018 roku.


W sobotę aikidocy z Ibuki Dojo wzięli udział w "Majówce z SP3". Podczas imprezy przedstawili pokaz aikido przygotowany dla uczniów i społeczności szkolejnej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Miastku. Fotorelacja ze pokazu znajduje się w galerii :)

W ubiegłu weekend 20 urodziny świetował klub Shin Dojo z Poznania. Z tej okazji w Suchym Lesie odbył się staż z Sensei Christianem Tissierem, który od lat jest mentorem dla aikidoków z Shin Dojo.
Sobotnie zajęcia podzielone były na dwa bloki. W sesji porannej odbył się trening z bokkenem, podczas którego adepci aikido z całej Europy mogli doskonalić swoje umiejętności z zakresu posługiwania się bronią treningową.
Po przerwie obiadowej, po pierwszej części zajęć przeznaczonej dla wszystkich, na tatami pozostały jedynie osoby legitymujące się yudanshą. Przeznaczony dla mich trening był bardzo dynamiczny, ale jednocześnie Sensei wiele mówił o niuansach wykonywanych technik, co jest niezwykle ważne na poziomie mistrzowskim.
Fotorelacja ze stażu znajduje się w galerii :)

Słupska Sekcja Aikido kolejny kolejny już raz miała przyjemność gościć Senseia Roberta Zimmermanna z Toronto.
Podczas dni spędzonych na macie pod okiem Mistrza z Ameryki, aikidocy z Polski, Ukrainy i Kanady szczególną uwagę poświęcali pracy z uke, dystansowi pomiędzy ćwiczącymi i timingowi.
Sobotnie popołudniu upłynęło pod znakiem pracy z bronią treningową, na bazie technik takich jak shiho nage, kokyu nage czy ikkyo.
Zapraszamy do galerii :)Wszystkich chętnych, którzy chcą poznać Aikido zapraszamy na treningi.
Ćwiczymy każdy wtorek i piątek od godziny 18:30, w sali treningowej Szkoły Podstawowej nr 3, przy ul. Wrzosowej 1 w Miastku.
Zapisy odbywają się podczas treningów.
Zajęcia i zapisy rozpoczynamy 6 września 2017 roku.
Z wielką radością informujemy, iż decyzją Rady Technicznej PFA Jowita Opyd uzyskała tytuł Instruktora Polskiej Federacji Aikido.

Gratulujemy Jowicie!W Toruniu odbył się kolejny, siódmy już Krajowy Staż Techniczny PFA.
W ramach przygotowań do kolejnych egzaminów, stawiliśmy się na macie, aby doskonalić swój waikidocki warsztat. Z prowadzonych zajęć każdy wyniósł coś dla siebie i do Ibuki Dojo wróciliśmy z głowami pełnymi pomysłów na kolejne treningi.
Fotorelacja z KST znajduje się w galerii :)

W ubiegły weekrnd mieliśmy przyjemność kolejny raz uczestniczyć w stażu szkoleniowym prowadzonym przez Sensei Michele Quaranta.
Szczególny sposób prowadzenia zajęć oraz wspaniała atmosfera treningów zaowocowała wśród nas wieloma przemyśleniami w zakresie ruchu i pracy z uke.
Serdecznie dziękujemy Waldemarowi Giersz za zaprosznenie na toruńskie tatami oraz zapraszamy do galerii :)Wszystkich chętnych, którzy chcą poznać Aikido zapraszamy na treningi.
Ćwiczymy każdą środę i piątek od godziny 18:30, w sali treningowej miasteckiego Gimnazjum, przy ul. Wrzosowej 1 w Miastku.
Zapisy odbywają się podczas treningów.
Zajęcia i zapisy rozpoczynamy 7 września 2016 roku.

W ubiegły piątek kolejny raz spotkaliśmy się na miasteckiej macie w rodzinnym gronie. Najmłodsi ćwiczyli z najstarszymi, ojcowie z dziećmi - wszyscy ze wszystkimi.


Fotorelacja z rodzinnych zajęć dostępna jest w galerii :)

Już po raz drugi miasteccy aikidocy wzięli udział w stażu kenjutsu prowadzonym przez
XVII Wielkiego Mistrza Jikishin Kage Ryu - Kimiyoshi Suzuki.
Tegoroczny staż odbył się w Toruniu w dniach 29.04 - 01.05.2016 roku. Jak co roku impreza miała obsadę międzynarodową. Na stażu można było spotkać szermierzy z Niemiec, Węgier i oczywiście z Polski.
Mimo podeszłego wieku, będący w świetnej dyspozycji Mistrz Suzuki demonstrował techniki walki mieczem samurajskim.
Nie zabrakło również elementów rywalizacji sportowej, bowiem Sensei polecił sparing z użyciem shinai - bambusowego miecza wykorzystywanego przez zawodników kendo.
Na zakończenie stażu Mistrz Kimiyoshi Suzuki zaprezentował bardzo starą formę kata, którą nauczył się od swojego dziadka - samuraja będącego w służbie Cesarza Japonii.


Zapraszamy do galerii :)

W ubiegły weekend mieliśmy przyjemność uczestniczyć w stażu szkoleniowym z Tsuruzo Miyamoto Shihan 8 dan, który odbył się we Wrocławiu.
Podczas zajęć Sensei zwracał szczególną uwagę na wykorzystanie energii i ruchu przeciwnika, a swoje słowa potwierdzał prezentacjami z wykorzystaniem broni treningowej.
Impreza zorganizowana została w ramach akcji Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, a na tatami spotkali się aikidocy z całego świata. Krótka fotorelacja :)